Matchpool – İnsanları Birbirine Bağlar – ICO 25 Mart’ta


Matchpool nedir?
Matchpoolu bir eşleştirme havuzu olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcılar kendi havuzlarını oluşturabilecek ve havuza
kendi gruplarını topluluk üyelerini davet edebilecekler ve eşleştirme odaklı bir ödül sistemi mevcut olacaktır.

Kullanıcılar kendi oluşturabildikleri bu havuzlara topluluk üyelerini davet edebilir oluşturulan havuzun misyonu doğrultusunda çöpçatanlık veya buluşma gibi platformlar tasarlayabilirler. Son kullanıcılar ise kendilerine en uygun havuzu seçerek platforma katılabilir ve platformdaki diğer kullanıcılarla bağlantıya geçebilirler.

Matcpoolda tamamen Özgür ve Merkezi olmayan bir yapı benimsenmiştir. Platformu kullanan herkes kendi havuzunu kurabilir yönetebilir ve havuzunun kuralları kendisi belirleyebilir.

Bir çöpçatanlık, arkadaşlık veya topluluk grupları oluşturmak için önümüzde maliyet, sistemin yönetimi ve kurulumu gibi zorluklar bulunuyor. Bunların yanında çok acımasız rakipler bireysel kurulan platformlara yaşama şansı tanımıyor. Matchpool ise tüm bunlara çözüm
sağlıyor. Matchpool platformunda tüm bu zorluklar maliyetler ve ezici rakiplerin baskılarından uzak tamamen topluluk yönetimine odaklanarak başarılı bir iş modeli kurabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Matchool APP Matcpool platformunda kullanıcılar kendi ilgi alanlarına göre seçtikleri havuzlarda arama yapabilme imkanına ve farklı arama seçeneklerini de içerisinde barındıran bir arayüze sahip olacaklar.

Ayrıca kullanıcıların kendi demografik özelliklerine uyan bulundukları lokasyona yakın olan havuzları da görebilecekler.


Token ve Ödüller


Matchpoolda iki kullanıcı grubu bulunuyor katılımcılar ve sunucular. Havuzlara dahil olmak isteyen kullanıcılar havuz kurucularının belirlediği giriş ücretlerini ödeyerek havuza dahil olabilecekler.Bütün Ödemeler Güveninilirliği kanıtlanmış olan Ethereum Akıllı kontratlar tarafından yönetilecek ve para birimi olarak ethereum blok zincirinde yaratılan gup token kullanılacaktır. Sunucu sahipleri havuza katılanların yaptığı ödemelerden pay alan taraf olacaklardır.

Matchpool platformuna teşvikleri sağlamak amacıyla ilk 200 bin matchpool kullanıcısı gup ile ödüllendirilecektir. Matcphool da ödüllendirme yöntemlerinden bir diğeri ise dapplet’ler kullanıcılar dappletler ile ödüllendirilebilmektedir.Tanımlamak gerekirse dappletler geliştiricilerin oluşturduğu matchpool platformunun kullanımına katkı sağlayan eklentilerdir. Bunlara örnek olarak çeşitli çöpçatan uygulamalarındaki kullanım özelliklerinin eklenti olarak matcpoola kazandırılabilmesi olarak düşünebiliriz.

Matchpool icosu 25 Martta başlayacak ve 28 gün sonra sona erecektir. Icoda toplamam paraların güvenliği için multisig cüzdan kullanılacaktır. 3 anahtardan sadece 1 tanesi matchpool ekibinde olacaktır diğer anahtarlar ise Bitcoin Suisse AG ve MME kuruluşlarında olacaktır.icoda erken yatırımcıların ödüllendirilmesi planlanmıştır. Erken yatırımcılar İlk saat %20 bonus, sonraki ilk 3 saat %10 bonusa gup tokene sahip olacaklar.Ön satış sürecende tüm gup tokenler satılmaz ise kalan tokenler katılımcılar arasında paylaştırılacaktır.ön satışta 30k ether toplanmadığı takdirde ico iptal edilip tüm yatırıcımların gönderdikleri tutarlar geri iade edilecektir.


Crowdsale start in

 Ekibin planladığı yol haritasına göz attığımızda 2017 nin üçüncü çeyreğinde matchpool platformunun beta sürümünün piyasaya çıkmasının planlandığını görüyoruz.


Matchpool Güvenli mi ?


Matchpool güvenlik protokolünde veriler sabit bir merkezde tutulmayacak merkezsiz bir yapıda olacaktır ve veri şifreleme sistemleri sayesinde verilere kullanıcılar haricinde kimse ulaşamayacaktır. Dolayısıyla hükümetlerin veya güvenlik kurumlarının talepleri bu noktada yerine getirilemeyerek tam gizlilik sağlanmış olacaktır. Matchpool platformunu kötü amaçlarla kullananlar içinde bir dizi önlemler alınmış durumda havuzlarda kullanıcı yorum alanları bulunmaktadır bu alana diğer kullanıcılar havuz hakkında yorumda bulunarak diğer kullanıcılarıda bilgilendirmiş olacaklar.


One thought on “Matchpool – İnsanları Birbirine Bağlar – ICO 25 Mart’ta

 1. I aam surfe this paragtaph hhas touuched alll the intrnet people,
  its rsally realy fastidious article onn buildig up neww
  website. This iis a topic whikch iis near tto mmy heart…
  Beest wishes! Whesre aare your conntact detsils though? Does our
  website hav a conact page? I’m having prkblems locatting iit but, I’d likke too sesnd yoou aan e-mail.
  I’ve goot ssome creative ideazs foor your bloig yyou mght be interested iin hearing.Either way,
  great werbsite andd I look forward tto seejng iit grtow over time.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *