Gilgam.es Blok Zinciri Tabanlı E-SPOR Platformu – Oyun Oynayarak Para Kazanın.

E-Spor organizasyonlarından haberi olmayan ve e-sporların görkemli altyapısına kulak vermeyen bireylerin zaman kaybı, değersiz bir uğraş ve kazançsız bir aktivite olarak gördüğü e- sporlar, 2010 senesinden bu yana sürekli gelişim göstermiştir. Donanım ve oyun teknolojilerinin desteğiyle gözle görülür bir artış yaşayarak uluslararası büyüklükte organizasyonlar halini almıştır. Devasa firmaların sponsorluğunda milyon dolarlık ödüllerin bulunduğu e-spor organizasyonları tarihi Counter Strike 1.6 ile başlayıp, e-spor oyunlarının trendine MOBA tarzının da ağırlığını koymasıyla beraber tam anlamıyla büyük bir yükseliş dönemine geçti.  Coca-Cola ve Intel gibi dünyaca ünlü birçok firmanın da desteğini alan e-spor organizasyonları Son dört senede yaklaşık 71 milyonun üzerinde bir izlenme sayısına ulaşmayı başarmıştır.

E-spor oyun sektörünü ve tarihini kısaca tanıttık bildiğiniz üzere e-spor organizasyonlarının kilit noktası kazanan oyunculara dağıtılan ödüllerdir. Gilgam.es online oyuncuların oynadıkları oyunlardaki başarıları göre para kazanabilecekleri blok zinciri tabanlı bir e-spor platformudur. Oyuncular platform üzerinde kazandıkları yarışmalardan ödül kazanabilecek, takas satış ve çeşitli oyun içi öğelerin alışverişlerini gilgam.es tokenleri vasıtasıyla yapabilecek. Bilindiği üzere gilgam.es benzeri birçok proje bulunmaktadır. Bu projelerin tokenlerinin şuan kripto para piyasalarında işlem görmekte ve değerleri giderek düşmektedir bunun en büyük sebebi ise ortada nihai bir ürün bir platform olmaması veya gerekli organizasyonların başarılı bir şekilde yürütülememesidir.

Gilgam.es platformu ethereum blok zinciri altyapısına sahiptir bu altyapı sayesinde tamamen merkezsiz güvenilir ve şeffaf bir platform deneyimi sunmaktadır. Platform içerisindeki organizasyon ethereum akıllı sözleşmeler vasıtasıyla yürüteleceği için herhangi bir güvenlik hile veya dışardan müdahele riski taşımamaktadır. Platform için hazırlanan akıllı sözleşmeler maç sonuçlarını otonom bir şekilde analiz edip oyunun sonucu belirleyerek tartışmalara son verecektir. Platform üzerindeki güvenlik önlemlerinden bir diğeri ise oyuncuların kimlik denetiminin sağlanmasıdır. Her oyuncu gerekli kimlik doğrulama gereksinimlerini karşılamak zorundadır. Platforma steam hesabınız üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Gilgam.es ekibi alanında uzman bir ekibe sahiptir Cs:GO ve Dota2 oyunlarında deneyimle oyunculara ve blok zinciri altyapısını desteklemek için yetenekli bir yazılım uzmanı sahiptir. Akıllı kontratlar platform üzerindeki ödüllerin dağıtımında kilit rol oynayacak ve blok zinciri teknolojiyle en adil ve güvenilir ödüllendirme sistemini sunacaktır.Gilgam.es yazılım uzmanının hazırladığı akıllı kontratları buradan inceleyebilirsiniz. https://github.com/g1lg4m3s/smart-contract

Gilgam.es e-spor platformu hileciler içinde çeşitli önlemler almıştır. Anti hile sistemi oyun içi süreçleri ve sonuçları sürekli izleyerek olası şüpheli durumlarda hile tespit edilen kullanıcılar platformdan uzaklaştırılacaktır. Platform ilk olarak Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya bölgelerinde devreye girecektir oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi ve daha düşük ping değerlerine ulaşması sağlanacaktır.

Gilgam.es tokenlerinin ön satışı 13 Mayıs’ tarihinde başlaması planlanmıştır ve ön satış 20 Hazirana kadar sürecektir. Bu süreçte 30 milyon token satılacaktır. 20 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında ise Crowdsale başlayacak ve 90 milyon gilgam.es tokeni satılması planlanmıştır.

Gilgam.es Ltd. Malta’da kurulmuş Resmi bir şirkettir. Gilgam.es hakkındaki güncel bilgilere blog adresinden ulaşabilir ön satış ve crowdsale satışlarına https://ico.gilgam.es adresinden katılabilirsiniz.

 

Website: https://ico.gilgam.es/
Website Asya: https://ico.asia.gilgam.es/
Tanıtım yazısı: http://ico.gilgam.es/whitepaper/Gilgam.es.whitepaper.pdf
Çince tanıtım yazısı: http://ico.gilgam.es/whitepaper/Gilgam.es.whitepaper.cn.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/gilgames.platform
Twitter: https://twitter.com/gilgam_es

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *