FootballCoin -XFC Blok zinciri tabanlı ilk Fantezi Futbol Menajerlik Oyunu

 

FootballCoin, blokzinciri üzerinde geliştirilen ve kendi kripto varlığına sahip olan bir futbol menajerlik oyunudur. Oyunda her futbolcu için koleksiyon kartları bulunmakta ve bu kartlar ile takımlarımızı kurup yarışmalara girebiliyoruz. Her oyuncu kendi yarışmasını oluşturabiliyor ve yarışmaya giriş ücretini belirleyebiliyor.

Yarışmalar gerçek futbol müsabakalarıyla eş zamanlı bir işleyiş halindedir. Şuan footballcoin’in lisansını almış olduğu liglerde takımlarımızı kurup yarışmalara katılarak footballcoin kazanabilme imkanına sahibiz.

Footballcoin’de beta süreci beta oyuncularının yoğun katılımlarıyla sonuçlanmış ve başarılı bir beta süreci geçirmiştir. Beta oyuncularına 300 bin xfc token dağıtılmıştır.

Oyuncular tarafından kazanılan puan, gerçek maçlarındaki performanslarına dayanacaktır. Yenilikçi puanlama sistemi, oyuncuların pozisyonları da dahil olmak üzere 30’dan fazla unsuru dikkate alır. Bu sistem puan için olumlu ve olumsuz kaynakların geniş bir yelpazesini belirler.

Oyundaki istatistik ve puanlama sistemi tamamen gerçek futbol müsabakalarından alınan verilerle oluşturulmaktadır. Puanlama sistemine birden etki eden birden fazla olay mevcuttur. Örneğin; takımınızdaki oyuncuların gol atması, asists yapması veya gol yemeden tamamlaması kurduğunuz takımın yüksek puanlar almasına sebep olacaktır. Aksi durumdaki olaylar ise oyuncularınızın kart görmesi, takımınızın gol yemesi veya oyuncularınızın kendi kalesine gol atması, penaltı kaçırmak gibi olumsuz olaylar ise takımınızın alacağı puanları düşürmektedir.

Footballcoin fantezi futbol menajerlik oyununda takımınızı oluşturmak için FootballCoin oyununda listelenen farklı liglerden profesyonel oyuncuları seçmeniz gerekecek. Takımınızın taktiklerini koruduğunuz sürece (örneğin 1-4-4-2 formasyonu) herhangi bir kısıtlama olmaksızın oyuncuları seçebilirsiniz. En iyi oyuncuları seçmek için sonuçları ve performansları tahmin etmek için tüm uzmanlığınızı kullanın. Gerçek bir antrenör gibi davranın ve rakiplerinizi eleyin!
Gireceğiniz yarışmayı seçtikten sonra, takımın o güne veya haftanın kadrosuna göre sıralamalısın ve  en iyi sonuç için
taktiklerinizi belirlemeniz gerekecek (örneğin, 1-4-4-2; 1-4-3-3, vb.). Oyuncularınızın neler yapabileceğini iyi anlamak için oyuncuların performans istatistiklerini kontrol edin. Ardından listede bulunan
oyuncu kartlarından her bölge için oyuncularınızı seçerek kadronuzu tamamlayın. Özgün bir kadro kurun ve oyuncularınızı akıllıca seçin ve “en iyiler ekibinin” her zaman en iyi seçenek olmadığını unutmayın. Oyuncuların gerçek performanslarına dayanarak, daha düşük puan alan oyuncular, size daha yüksek puan alan yıldız oyunculardan daha fazla puan kazanabilir.

Footballcoin fantezi menajerlik oyununun blok zinciri üzerinde geliştirildiğini söylemiştik oyunumuz Counterparty platfomu üzerinde çalışıyor ve oyun için üretilen maksimum kripto varlık 1 milyar token ile sınırlandırılmıştır. Sınırlı sayıda olan xfc tokenlerin satışı parça parça belirli zamanlara yayılarak yapılacaktır. XFC coinlerin sınırlı sayıda olması kripto varlığın değerinin artması yönünde pozitif bir etki yaratacaktır. Geliştirici ekibin ana amaçları fantezi futbol oyuncularını kripto para ve blokzinciri teknolojileriyle tanıştırıp güvenilir ve şeffaf bir altyapıya sahip fantezi futbol oyun yaratmaktır.

Oyun da şuan için 6 adet lig bulunmaktadır. Oyuncular bu liglerdeki takım ve oyuncuları kullanarak oyunda takımlarını kurup yarışmalara katılabilirler.

Oyunda bulunan lisansı alınmış Ligler

İngiltere – Premier lig

İtalya – Seri A

İspanya – La Liga

Almanya – Bundesliga

Fransa – Lig 1

Şampiyonlar ligi

Oyunda bulunan temel kart bileşenleri:

Oyuncu kartları

Footballcoin Tokenlerinin Dağıtımı
XFCCoin’lerin %20’si (İlk yıl kullanılmamak üzere) yatırımcılar için ayrılacaktır. %10’u marketing reklam ve tanıtım faliyetleri kullanılacaktır. %5’i oyun partnerleri için ayrılmıştır. %5’i oyun içerisinde oyunun beta katılımcılarına ve oyunculara ödül olarak dağıtılmaktadır. %60’ı belirli aralıklarla ilerleyen zamanlarda satışa sunulacaktır.
XFC token dağıtımı için detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.footballcoin.io/tr/economy/xfc-distribution/

 

Oyunla ilgili daha detaylı bilgi için bitcointalk forum konusunu ziyaret edebilirsiniz

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1850000

Twitter https://twitter.com/xfcfootballcoin

Facebook https://www.facebook.com/xfcfootballcoin

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *