Blok zinciri tabanlı Tarafsız ve güvenilir bir kitle-fonlama platformu OnPlace

Son dönemlerde kripto para piyasaları inanılmaz bir şekilde büyüdü ve blok zinciri tabanlı projelerin milyon dolarlık fonlar toplaması piyasa dışındaki büyük yatırımcıları da piyasaya çekmeye başladı. Onplace yatırımcıların kar ve risk oranlarına göre yatırım yapabilecekleri projeleri bulması için blok zinciri tabanlı güvenilir bir altyapı sağlıyor, küçük veya büyük ölçekli şirketlere teknik bilgi veya yatırımcı deneyimlerine sahip olmadan platformu kullanan herkesin yatırıp yapmasına imkan sağlanması amaçlanıyor.

Bildiğiniz üzere piyasadaki çoğu projenin hiçbir nihai ürünü yok, Onplace ise platformun alfa sürümünü hazırlamış ve kullanıcıların incelemesine olanak sağlamış durumda. Onplace platformu üzerinde yatırım ara yüzü, geri dönüşlerin ve yatırımların izlenebileceği istatistik araçları, platforma proje eklemek için gerekli arayüz ve projenin takip edilebilmesi için gerekli gösterge araçları şuan hazır bir şekilde alfa sürümde herkes tarafından incelenebilir. İlerleyin dönemlerde platformun mobil kullanımının yaygınlaştırılması içinde ios ve android uygulamalar hazırlanacaktır.

Standart yatırımcıların şirketlere yatırım yapabilmesi veya hisse alabilmesi için çeşitli aracı firmalarla iletişim halinde olması ve belli bir portföye sahip olması, yatırım deneyiminin olması gerekiyor. Onplace  platformunda ise tüm kullanıcılar platforma kayıtlı tüm şirketlere kolay bir şekilde istedikleri tutarda yatırım yapabilecek ve kar/zarar analizlerini platform üzerindeki finans araçları ile kolayca takip edebilecek.


Onplace platformunun tokenleri ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulmuştur ve aşağıdaki adresten takip edilebilir. https://etherscan.io/token/0x2Fd8019ce2AAc3bf9DB18D851A57EFe1a6151BBF Opl platformunun fonlama sürecinde 10 milyon opl token satılması planlanmıştır. Ve opl tokenler ethereum blok zinciri üzerinde bölünemez olarak ayarlanmıştır. Platform tokeni yani opl platform üzerindeki kayıtlı şirketlerden hisse veya pay satın almak için kullanılacak olan ödeme aracıdır. Yatırımcıların pörtföy kapanışı yaptıklarında yatırımlarından elde ettikleri karlar ethereum akıllı kontratlar ile yatırımcılara opl token olarak ödenecektir. Yatırımcılar opl tokenleri istedikleri zaman ethereum veya bitcoine dönüştürebilirler.

Platformun ethereum blok zinciri altyapısını kullanması, ethereum’un tüm güvenlik, şeffaflık ve akıllı kontrat teknolojilerini desteklemesine imkan sağlıyor. Bu sayede platform içi transferler otonom bir şekilde akıllı kontratlar ile güvenlik kaygısı olmadan otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

Onplace ekibi it endüstrisi ve finans gibi alanlarda uzman bir ekip üyelerinden oluşmaktadır. Evgeniy Perikov, onplace kurucusudur. Mikhail Gamov – kurucu ortaklardandır. Micheal Gorden – İletişim direktörlüğü görevini üstlenmektedir. İlya Solovyanov ise IT direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Ayrıca Bitcointalk forumu üzerinde düzenlenen ödül programlarına da katılabilirsiniz. Çeşitli ödül programları mevcuttur . Yatırımcılar veya ICO katılımcıları tarafından satın alınan her OPL Simgesi, ETH tarafından desteklenmektedir. OnPlace Inc, ICO kampanyasından toplanan toplam tutarın Bounty kampanyasında ödül için belirteçlerin % 2’sini tahsis eder. Dağılım şu şekildedir. 0.25% – Facebook kampanyası için, 0.25% Twitter kampanyası için, 0.5% – imza kampanyası için, 0.5% – Blog ve medya kampanyaları için, 0.5% – Çeviri ve moderasyon için ayrılmıştır.

Onplace ön satış süreci 6 Haziranda başlayacaktır. 1 ay sürecek 6 Temmuz ‘da sona erecektir.

Proje web sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz. http://investments.onplace.io/
Proje hakkındaki güncel duyuru ve gelişmelerin yayınlandığı blog adresi : https://medium.com/onplace
Projenin teknik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz https://github.com/OnPlace/Documents/blob/master/pdf/Whitepaper.pdf

Bitcointalk : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=160727

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *