Blok Zinciri Tabanlı Kriptopara Fonlama Platformu FundYourselfNow

Kripto para piyasaları son birkaç yılda giderek büyüdü ve artık milyar dolarlık bir piyasa haline geldi. Blok zinciri tabanlı projeler yatırımcılardan milyon dolarlık fon talepleri alabiliyor. Bu kadar büyük paraların döndüğü piyasalarda fonlama süreçleri ne yazık ki güvenilir olmayan yöntemlerle yapılıyor veya çok fazla teknik bilgi ve beceri sahibi olan bir ekip tarafından yapılması gerekiyor. FundYourselfNow platformu si geliştiricilerin projelerini çok basit bir şekilde ve teknik bilgiye ihtiyaç duymadan fon toplayabilecekleri bir altyapı sağlıyor. Bu sayede platform kullanıcıları kendi fon yönetimini yapabilir ve bu iş için ek maliyet doğuran denetim, danışmanlık ve teknik ekip gibi masraflardan kurtulmuş oluyor.

FundYourselfNow platformu ethereum blok zinciri teknolojisini kullanmaktadır. Platform üzerinden yapılan fon toplama süreçlerinde ethereum akıllı sözleşmeler kullanılacak ve hazır akıllı sözleşmeler sayesinde kullanıcılar kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan otonom bir şekilde fon yönetimini gerçekleştirebilecekler. Platform tamamen şeffaf ve güvenilir bir altyapı sahip olacaktır. Fonlama süreçlerinde milestone aşamaları görülebilecek ve fon toplayan her proje geliştiricisinin doğrulanması yapılarak güvenlik düzeyi artırılmış olacaktır.

FundYourselfNow ödül programlarının fon yönetimi içinde destek vermektedir. Bildiğiniz gibi blok zinciri tabanlı projelerinin kripto piyasasındaki tanıtım ve pazarlara süreçleri için çeşitli ödül programları düzenlenmektedir. FundYourselfNow platformu üzerindeki pazaryeri sayesinde ödül programlarına özel dağıtılan tokenler kredilendirilerek proje tokenleriyle değişim yapılabilecek.

Platform fon toplama altyapısı haricinde geliştiricilere destek vermeyi de amaçlamaktadır. Proje geliştiricileri ve FundYourselfNow uzman topluluğunun oluşturacağı sosyal ortamlarda kullanıcılar tartışma başlatabilirler veya diğer geliştiricilerden yardım talep edebilirler.

FundYourselfNow platformunun ana tokeni “FYN” adlandırılmış ve ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulmuştur. Dolayısıyla ethereum tabanlı ve ethereum’un sunduğu tüm güvenlik şeffaflık ve akıllı kontrat teknolojilerini desteklemektedir. Platform tokenlernin fonlama sürecindeki fiyatı ise 1 ETH = 120 FYN token olarak belirlenmiştir. İlk 3 hafta içerisinde yatırım yapan yatırımcılar %20 Bonus FYN token kazanacaktır. Toplam 12.5M FYN token oluşturulmuştur ve dağılımı şu şekildedir. Ön satış toplam tokenlerin %60’ı ayrılmıştır. Kurucu ve Ekip için %20, Pazarlama ve Ödül programları için %12 ve daha sonraki geliştirme aşamalarında kullanılmak için %8 ayrılmıştır.

FYN platformundan yapılan karların% 70’i bir simge geri alım programı aracılığıyla katkıda bulunanlara dağıtılacaktır. Geri alınan belirteçler, toplam FYN simgesi arzını azaltmak için yakılacaktır. Bu program her 6 ayda bir yürütülecektir. Geri kalan% 30 kâr, şirketin büyümesi için yeniden yatırım yapılacak.

Fonlama süreci için 1,5m USD’lik bir alt sınır belirlenmiştir. Bu tutar projenin tamamlanması ve geliştirilmesi için gereken minimum tutar olarak hesaplanmıştır. Fonlama sürecinde alt sınıra ulaşılmazsa Crowdsale iptal edilip tüm paralar geri yatırımcılara iade edilecektir.

Ön satış 13 Haziranda Başlayacaktır ve 31 Temmuzda sona erecektir.

FundYourSelfNow platformunun web sitesi : www.fundyourselfnow.com

Platform güncelleme ve duyurularına ulaşabileceğiniz resmi blog adresi: https://medium.com/@FundYourselfNow
Twitter & Facebook : https://www.facebook.com/fundyourselfnow/
https://twitter.com/fundyourselfnow

TELEGRAM: https://telegram.me/fundyourselfnow
SLACK: http://fundyourselfnowslack.herokuapp.com

Bitcointalk : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=160727

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *