Bancor, Akıllı tokenler oluşturmak için tasarlanmış yeni bir token platformu.

Bancor platformu en basit anlamıyla, ticarete odaklanarak tasarlanmış, kripto paralar oluşturmak için kullanılan bir protokoldür.

Bancor protokolü merkezi olmayan piyasalar için bir kripto para birimlerini bünyesinde barındıracak bir token standardı oluşturmayı amaçlıyor. Bancor protololünün gerçekleştirmek istediği hedeflerden bahsedelim.

Bancor likidite problemine çözüm üretmeyi amaçlıyor. Platform üzerindeki tokenler ethereum akıllı sözleşmeler sayesinde tüm platform kullanıcıları tarafından alınıp satılabilir bu işlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla yapılacağı için güvenlik ve şeffaflık problemleri ortadan kaldırılmış oluyor.Bu sayede hem likitide problemine hemde ticaret operasyonları için gerekli güvenlik altyapısı sağlanmış oluyor.

Bancor platformundaki tokenlerde alış satış arasında herhangi bir fiyat farkı komisyon veya makas farkı olmayacak. Tüm fiyat ayarlamaları cari fiyatları kullanacak şekilde akıllı kontratlar tarafından hesaplanarak adil bir alım satım oranları sağlanmış olacak.

Platform üzerindeki tokenlerde karşı taraf riski ortadan kaldırılmış bir altyapı bulunmaktadır.Tokenler arasında dönüşüm yapmak için herhangi bir borsaya yatırmaya ihtiyaç duymadan değiş tokuşları platform üzerinden güvenle ve fiyat farkı olmaksızın alış satış yapabileceksiniz.

Düşük oranda bir volatilite ile platformdaki rezervde bulunan akıllı tokenler, pazarın derinliğine büyük ölçüde katkıda bulunarak ve fiyat değişkenliğini ve fiyat üzerindeki spekülasyonları azaltmaktadır.Platform üzerindeki ticare faaliyetlerde fiyat kayıpları öngörülebilir bir yapıdadır, yapılar işlemlerin büyüklüğüne göre önceden hesaplanır ve mevcut cari fiyat ile birleştirilir.

Platform üzerindeki tüm tokenlerle, erc20 token değiş tokuşu ve alışverişiyi yapılması sağlanıyor. Hesaplanan döviz fiyatları dış borsalarda piyasa fiyatlarından sürüklendiğinde, arbitrajçılar, fiyatları dengelemek için dış dengeye getirmek suretiyle ekonomik dengesini sağlamaya teşvik edilmektedir.

Platform üzerinde tokenlerden sepet oluşturulabilir ve tokenler gruplandırılabilir. Bu sepetlere erc20 tokenler eklenerek tek bir sepet üzerinde tüm pörtföyünüzü barındırabilirsiniz.

Bancor ağı temelde ethereum ağına bağlı olarak teke bir rezerve sahip olacak ve platform üzerinde diğer akıllı tokenler bancor ağına
bağlanarak ethereum ağı üzerinde ethereum ağının tüm avantajlarından yararlanma imkanımız olacak. Bancor akıll tokenleri ethereum akıllı kontratlar kullanılarak oluşturulmaktadır.Bu tokenler erc20 ve eip228 standartlarında olacaktır. Bu sayede bancor akıllı tokenleri ethereumun esneklik, uyumluluk ve güvenlik avantajlarından yararlanacaktır..

Bancor Platformunun ön satışı 30 Mayısda başlayacaktır ve detaylar 15 mayıs tarihinde duyurulacaktır. Bancor’un Slack kanalına katılarak geliştiriciler ve diğer topluluk üyeleriyle etkileşim içerisine girebilir bitcointalk.org forumlarında platform ön satışının tanıtımı için yapılan ödül dağıtımlarına katılabilirsiniz.

 

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1789222.msg17842029#msg17842029

https://www.bancor.network/

https://github.com/bancorprotocol/contracts

https://blog.bancor.network/

https://twitter.com/BancorNetwork

https://www.youtube.com/channel/UCA125wWsdbsG1XPenWcBkyg

https://join.slack.com/bancornetwork/shared_invite/MTc2NTk4MTE3NzE1LTE0OTM1NTMzNjYtNWY1Yjg5NDg5Ng/

https://telegram.me/bancor

https://www.reddit.com/r/Bancor

One thought on “Bancor, Akıllı tokenler oluşturmak için tasarlanmış yeni bir token platformu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *