Aventus – Blok zinciri tabanlı bilet satışı ve etkinlik yönetim platformu.

Aventus (AVT), olay biletleme sektöründe ciddi değişiklikler getirmek isteyen yeni bir projedir. Öncelikle, blokçuluk sistemini benimsemeyi planlayan diğer tüm projeler gibi Aventus da bu endüstriyi daha güvenli, adil ve şeffaf hale getirecek. Uygulamalar, web siteleri ve sunucular gibi satıcıların olaylar için bilet satmasına ve komisyon yapmasına izin verir. Sistem ayrıca blok zincir tabanlı çözüm yoluyla daha geniş bir kitleye ulaşmalarına da izin verecek.

Aventus Simgesi (AVT) yaklaşan satış 19 Temmuz’da başlayacak ve hem büyük hem de küçük yatırımcılar için satışı daha adil kılmak için sadece 5 gün sürecek. ICO’nun zamanı çok kısadır, bu umut verici projeye yatırım yapmak isterseniz, kaçırmamaya özen gösterin. 10 milyon toplam AVT kaynağı olacak ve% 60’ı crowdsale’de satılacak. Fiyatı 92 AVT başına 1 ET, toplam 15 milyon doları en az 6 milyon dolar hedefliyor. % 19.5’i yeni kullanıcı teşvikleri olarak 3-5 yıl içinde, protokolün üstünde yapılacak olan organizasyonlara, organizatörlere ve organizatörlere dağıtacak. % 2.5 her katılımcıya ödül olarak kullanılacak ve son% 18’i Aventus ekibi (geliştiriciler, yönetim ve kurumsal ortaklar gibi) arasında paylaşılacak.

Aventus projesi müzik ve etkinlik alanındaki hayatımızı nasıl etkileyecektir? Aventus ekibi tarafından verilen yanıt, acemice olarak basit ve nices bir şekilde açıklıyor. En sevdiğiniz şarkıcıyı spotify veya başka bir akış servisiyle dinlemeyi hayal edin ve sanatçı için yalnızca bir etkinlik bileti satın alabileceğiniz yerin yanında bir bağlantı var.

Bence Aventus’un getireceği en büyük değişiklik, herkesin blok kazan tabanlı sistemde bilet satması ve kazanç elde etmesi. Karaborsa için bir boşluğu bırakmayacak olan çift için de maksimum ve minimum fiyatları belirlemek mümkün olacak. Ayrıca, etkinlik düzenlemeleri biletleri küresel olarak satabilecek.

Kaynaklar
https://aventus.io/
https://blog.aventus.io/
https://blog.aventus.io/aventus-a-blockchain-based-event-ticketing-solution-is-pleased-to-announce-details-about-its-9a8168ae3724
https://aventus.io/doc/whitepaper.pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *